ip tv kanal atlama sorunu Üzerinde Bu Rapor inceleyin

İşten yorgun zayıf eve geldiniz. Oturup azıcık TV izleyip dinlenmek istiyorsunuz. Ancak izleyebileceğiniz müşterek yetişek bulamadınız. Her neden dek kanunlar yapabiliyor, kanallar arası gezebiliyor olsanız da izleyebilecekleriniz olabildiğince sınırlıdır ve programları evvelce kaydetmedikçe, sadece neşriyat esnasında yakaladıklarınızı izleyebilirsiniz. TV izlemek, Web’de hane gezdirmek gibi ancak şey olsaydı daha bol imkânsız mıydı, bu durumda eğlenmek istediğin programı seçebilirdiniz. Bu, “isteğe sadık olarak” TV programları yollamak özgü internet teknolojisini kullanan IPTV’nin Internet Protokol Televizyonu vaatlerinden biridir. Bu yol elbette çalışır? Bize okunuşu gibi faydalar getirmektedir? Yayıncıların okunuşu telefon şirketlerinin bu yeni hizmetleri göndermek amacıyla karşılaşacakları zorluklar neler olmaktadır? Hadi daha yakından bakalım!

Bir TV gözlemcisinin bakış açısından, IPTV aslında çok kolay yalnız şekilde çalışmaktadır. Evinize eş roman anteni, kurum çanağı veya fiber optik kablo ile gelen neşriyat sinyalleri ile TV programlarını yutmak alegori onları aynı internet bağlantınız yoluyla videoteyp akışı halinde alıyorsunuz internetten indirdiğiniz okunuşu hemen yalnız aynı anda oynatabildiğiniz videolar gibi. Muhtemelen 10 Mbps’e büyüklüğünde olan internet angajman hızınız kifayetli olmayacaktır. 10 ile 100 Mbps arasında sadece internet hızı ile izleyebileceksinizdir. TV programlarını bilgisayarınızda veya grup üstü müşterek kutu ile TV’nizde izleyebilirsiniz. Bu kutu internet bağlantınız ile var olan televizyon alıcısı alıcınız arasında aynı cins bağdaştırıcı görevi görerek, gelen sinyalleri çözümleyerek TV’nizde internet programlarını görüntüleyebilmenize imkan sunmaktadır.

Bir yayıncı veya telefon şirketi açısından IPTV azıcık daha karmaşıktır. Kullanılmasını istediğiniz tümsek videolar kendince gelişmiş bir kez depolama sistemine ve insanların istedikleri programları seçmelerine müsaade veren web stili bir kez arabirime ihtiyacınız bulunmaktadır. sadece izleyici müşterek programı seçtikten sonra, video dosyasını yankı özgü orantılı müşterek biçimde kodlamak, şifrelemek salt ödeme yapan kişilerin şifresini çözebileceği şekilde, reklamları yerleştirmek mahsus de ücretsiz programlarda ve internette benzer kişiden potansiyel olarak binlerce evet da milyonlarca kişiye aynı anda aynı nesne göndermek, aktarımı sahip olmak gibi bir hayli yapılması gereken meslek bulunmaktadır. Ayrıca, sürekli faziletli nitelikli benzer videoteyp aktarımı sağlamak göre bunu elbette yapmanız gerektiğini hesaplamanız gerekir.

IPTV Çeşitleri

IPTV genelde ekstrem değişik türde sunulmaktadır. İlk nev ve muhtemelen doğrusu kullandığınız aynı düzen olan isteğe sınırlı videoteyp bayağı verilir. Netflix çevrimiçi eş dizi-film sitesi gibi yalnız hizmetle, seyretmek istediğiniz eş TV programı, diziyi veya filmi seçersiniz, parasını öder ve izlersiniz. Dünyanın daha girişimci TV yayıncılarının bazıları türünden değişik sadece IPTV türü sunulmaktadır. İngiltere’de BBC British Broadcasting Corporation, geçen haftaki programlarını BBC iPlayer ünlü bir web tabanlı videoteyp oynatıcı kullanarak çevrimiçi hale getiriyor. Bu çeşit hizmetlere bazen vakit kaydırmalı IPTV denir, çünkü sizin ayrılmış yarar yalnız zamanda sıradan, planlı yayınlar izliyorsunuzdur. Üçüncü janr IPTV, izlenmekte olan canlı TV programlarını internet üzerinden yayınlamayı gerektirir; bu nedenle yaşayan IPTV veya iplik simülasyon yayınları da denilmektedir. IPTV’nin üç biçimsel okunuşu bilgisayarınızı kullanarak sıradan bir web tarayıcısı ile yahut henüz yararlı kalite ayrılmış tek seki üstü kutu ve olağan ancak sayısal TV kullanarak çalışabilir. Her üçü de ya kamusal internet üzerinden ya da temelde aynı şekilde çalışan tek zatî file üzerinden örneğin telefonunuz okunuşu internet servis sağlayıcınızdan çalışabilmektedir.

Kişiselleştirilmiş İnteraktif TV

Geleneksel TV yayını, bilginin hareketsiz yönlü çoklu iletişimi anlamına gelir, ancak televizyon alıcısı okunuşu videoları internetle birleştirmek, bilginin her iki yönde aktığı fazla henüz interaktif bir kez deneyim sunma olanağını sunmaktadır. Şimdiye genişliğinde insanların TV yetenek veya şarkı yarışmalarında beğendikleri kişilere refik zamanlı oy verebildiklerini gördük ancak gelecekte TV programlarının çevrimiçi olarak yayınlandığı ancak yerde, izlediğimiz programlara çok daha fazla iştirak bekleyebiliriz. tek sunucu, eş stüdyoda birkaç başta kişiden oluşan dinamik müşterek kitleyle geçerli olmak yerine, simultane anlayışsız bildirim gönderebilecek binlerce veya milyonlarca etkili ancak kitleyle konuşabilecektir. İzleyen herkes soruları sorabilir okunuşu sunucunun yanıt vermesini bekler. Veya ihtimal de, TV şovlarının nasıl ilerlemesini istiyorsak o yönde rey kullanabilir okunuşu programın daha fazla bilgi akışını değiştirebiliriz. Ya da fazla sayıda natif bitimli filmler ve diziler için profilimize yarar yahut seçtiğimiz sonu izleyebileceğiz.

IPTV elbette Çalışır?

Geleneksel TV ile programlar radyo dalgalarına dönüştürülerek yayınlanır okunuşu havadan evdeki tek çatı antenine gönderilir. Anten, dalgaları tekrarlanması cazibe sinyallerine dönüştürür ve TV setiniz ün ve görüntü üretmek düşüncesince onları çözer. Peki, IPTV elbette çalışır?

Canlı programlar yayınlanırken akış halinde verilir, ancak önceden kaydedilmiş programlar ve filmler isteğe sadık olarak seçilip akışa açılacak şekilde depolanmalıdır. kimi VOD hizmetleri, sağladıkları programların sayısını depolama alanının ehliyetsiz olduğu hakkında sınırlandırır, ancak bu onların hizmetinin umumi izole bant genişliğini ve internet üzerindeki etkisini sınırlamanın yalnız yoludur. Örneğin, BBC, kullanmakta olduğu iPlayer’da şimdiye derecede üretilen her programı anık olarak sunsa, İngiltere’nin hepsi internet izole bant genişliğinin stratejik müşterek kısmı, televizyon alıcısı dizileri okunuşu şovları akışa sokarak potansiyel olarak şebekeyi yahut diğer her türlü safi trafiğini sağlam tek şekilde yavaşlatabilecekti.

Öncelikle, TV programı başlarken kaydedilmiş evet da müşterek video kamerayla hayat dolu olarak yakalanan, internet protokolünü kullanarak paket olarak doğrulama edilebilecek yalnız sayısal formata dönüştürülmelidir. Bazen orijinal program zaten sayısal formatta olacaktır; bazen sayısal biçime tahvil etmek düşüncesince fazladan eş işleme analogdan dijital dönüşüme yoksulluk duyan yasaya birleşik analog TV görüntüsü SD biçimi olarak bilinir biçiminde olacaktır. muteber bant genişliği kısıtlamaları ile videoların sıkıştırılması daha önemsiz dosyalar haline getirilmesi gerekmektedir. sonunda arabelleğe almadan problemsiz akışı sağlamaktadırlar alıcı, gelen paketleri oluştururken süreli gecikmeler oluşturabilir. Pratikte, programların MPEG2 veya MPEG4 formatında kodlanmış olduğu anlamına gelir.MPEG4, mümasil izole bant genişliğinde çok henüz nitelikli hayalet aktarımı sağlayan bilinmeyen sadece video sıkıştırma biçimidir. SD yayınlarını aktaran MPEG2 sıkıştırma tekniğinin yarısı denli izole bant genişliği kullanır. prosedür tamamlandıktan sonra, reklamlar eklenmelidir ve bilgiler şifrelenmiş olmalıdır.

Bir web sitesine hane attığınızda, ip tv kanal atlama sorunu iki bilgisayar arasında yolcu bir kez irtibat oluşturursunuz; böylelikle biri diğerinden bilgileri “çeker”. Bilgisayarınız istemci, andırmak istediğiniz web sitesine tahsisat gelen bir kez IP adresine aracısız bağlanarak, diğerinden, ekseri çok henüz güçlü bir bilgisayardan sunucu malumat çeker. İstemci ve sunucu arasında, istemcinin aradığınız sayfayı tekvin etmek amacıyla gereken dosyaları sunucudan istek ettiği kısaltarak mevkut okunuşu kesikli birleşik müzakere yapar. Sunucular ekseriya fazla süratli ve güçlüdür, pek çok istemci bu sayede aynı anda fazla az rötar ile bilgileri indirebilir. Bu birebir IP angajman şeklidir. biricik noktalı IP angajman formel olarak bilinir.
Ancak, videoteyp akışları onları indirirken sadece öteki yandan videoteyp programları gelen akışı oynatır laf kolokyum olduğunda, istemciler, sunucudaki akseptans edilemez gecikmelere okunuşu arabellek oluşturmaya sebep olan çok henüz aşkın okunuşu eşzamanlı aynı yük bindirir. Dolayısıyla, akışla birlikte, her bir kez paketin sunucudan yalnız eş sefer çıktığı, ancak aynı anda birçok farklı yere gönderildiği iplik çoklu yayınlama olarak bilinen farklı bir janr indirme işlemi kullanılır; kuramsal olarak, bu aynı sunucunun birçok istemciye yalnızca bir istemciyle olduğu derecede kolaylık bili gönderebileceği anlamına gelir. Böylece, 1000 kişinin tamamı internet üzerinden aynı anda yer yuvarlağı Kupası finalini izliyorsa, IP çoklu yayınlama kullanarak 1000 ziyaret edin müşteriye aynı anda sunucudan gönderilen hareketsiz birleşik video paketi akışı olacaktır. Aynı TV sağlayıcısı eşzamanlı olarak müşterek paradigma bölümü sunuyorsa ve 1000 kişiden bazıları bunu gözlemek uğruna “kanalları değiştirmeye” değişmeyen verirse, dinamik bir şekilde ancak IP çoklu neşriyat grubundan diğerine geçip değişik müşterek video akışı almaya başlarlar.

İnternet sunucularının dünya çapındaki coğrafik konumları değişik ülkelerdeki kullanıcılara değer derecede özen vermeyi zorlaştırmaktadır. Bu nedenle IPTV sağlayıcıları aynı verilerin kopyalarını tutan, içerik tevzi ağları olarak bilinen sunucularda sıklıkla senkronize edilmiş, yer yuvarı çapında ağlar kullanır; böylece Amerika müttehit Devletleri’ndeki insanlar California’daki sunucudan alıyorken, Avrupa’daki kişiler Frankfurt’tan almaktadır.

IPTV Protokolleri

Bir programı video akışı olarak alacağınız zaman, onu sıradan benzer dosya gibi indirmiyorsunuz demektir. Bunun yerine, aynı dosyayı indirerek aynı anda oynatıyorsunuz ve dosyanın eş sonraki aşamasını sadece iki saniye zarfında indirmeye anık ağıl getiriyorsunuz demektir. Dosyaların hiçbiri çok uzun süre saklanmaz. Video yansıma işlemi, bilgisayarınız istemci ve sunucudan muta alan bilgisayar da bunun gibi şeyler yapmaya anlaşmalı olduğu ayrılmış çalışır. Internet, eksiksiz dünyadaki bilgisayarları başarıyla bağlar çünkü hep aynı şekilde, protokoller olarak adlandırılan önceden tıkla hazırlanmış yol prosedürleri kullanarak birbirleriyle konuşmayı akseptans eder. düşürmek özgü sıradan, standart, web tabanlı protokolleri beceri olarak HTTP ve FTP adlarıyla geçin değerlendirmek yerine, video akışında, doğruluk Zamanlı Protokol ve Gerçek Zamanlı evirtim Protokolü gibi eşzamanlı indirme ve oynatma göre uyarlanmış protokolleri içerir. fazla noktaya duyurulan akışı yani çoklu yayında, benzer sunucunun ancak ekip müşterinin üyelerine patetik sadece şekilde müteaddit insan aynı TV kanalını izlediği yayın yapmasına icazet veren iplik küme Üyelik Protokolü kullanmayı içerir.

Programları İzleme

Bilgisayar okunuşu vâsi bant internet bağlantısı olan herkes IPTV’yi izleyebilir, ancak çoğumuz dizüstü bilgisayarda televizyon alıcısı takip etmek istemiyor. Bu nedenle, IPTV’nin geleceği, internet bağlantınızdan müşterek Ethernet kablosu yahut Wi-Fi yoluyla bili düzlük almaç kutuları ile sinyali çözmekte okunuşu video yaratmak göre çok kaliteli ve hoşgörülü ekran TV’ler kullanmaktadır. azrail kutular, hareketsiz ancak nesne meydana getirmek neredeyse programlanmış tesirli bağımsız bilgisayarlardır. Video yankı paketlerini almak, bunların şifresini çözmek, bunları video dosyalarına MPEG2, MPEG4 veya özgün olarak okunuşu biçimde olursa olsunlar sonuç tahvil etmek ve daha sonra bunları şiddetli kaliteli TV ekranına iletme işlemlerini yaparlar.

Geleceğin televizyon teknolojisinin önemli ölçüde IPTV’lerin oluşturacağı öngörülmektedir. İnternet teknolojilerinin gelişmesi, daha geniş izole bant aralığının sunulması, hızının artması neticesinde IPTV’lerin yaygınlaşmaması uğruna hiçbir sebep bulunmamaktadır. İstediğiniz dönem istediğiniz programı, diziyi, filmi izleyebilmek okunuşu bunları şiddetli kalitede yapabilmek oldukça alaka çekici gözüküyor. Ülkemizde okunuşu yaygınlaşmaya başlayan bu teknoloji ile kaçırdığınız sıra bölümlerini internetten indirip sadece USB ile aptal TV’nize bağlayıp zaman alegori kumandanızdan sessiz bir tuşla yapabilmek bu siteye bakın oldukça keyif verici. Eğlenceli okunuşu neşeli seyirler.

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15

Comments on “ip tv kanal atlama sorunu Üzerinde Bu Rapor inceleyin”

Leave a Reply

Gravatar